Netradičný podzemný dom v Austine (Texas)

Podzemný dom

Tento podzemný inšpiratívny dom je spojením modernej architektúry a jednoduchosti prírody, v ktorej je postavený. Dva protiklady.

Ak by ste kráčali krajinou, možno by ste si ho ani nevšimli. Dom je vystavený na princípe zelenej strechy a sklenených fasád, čím využíva prepúšťanie svetla a v konečnom dôsledku majiteľom šetrí energie.

Stavba interpretuje typológiu jedného z najstarších bývaní v Severnej Amerike. Využíva hmotnosť zeme, aby udržal tepelnú pohodou v priebehu celého roka. Samozrejme, tento princíp je nadčasový, keďže mnohé domy ho využívajú aj dnes. Všetko spočíva v princípe získanie výhody hmotnosti Zeme, aby ostala chladnejšia v lete a teplejšia v zimných mesiacoch. Ak architekt takto všetko nastaví ide o maximálnu energetickú účinnosť.

Dom je priestrannýa vzdušný, zariadenie interiéru, všetko je v čistých, moderných, ale zároveň tradičných líniách. Samozrejmosťou je terasa, ktorá je presne orientovaná tak, aby na ňu dopadali slnečné lúče a zároveň bolo možné v noci pozorovať hviezdy.

Avantgardné tvary v prírode.

[nggallery id=31]