Farebné kombinácie do kuchyne

Ak premýšľate nad zariadením novej kuchyne alebo jej čiastočnej obnove, nasledujúce riadky vás budú zaujímať. Budeme sa totiž venovať obľúbeným farebným kombináciám do kuchyne. Či už preferujete moderný, minimalistický alebo rustikálny štýl, farebné nápady sa môžu pohybovať od decentnej šedej až po odvážnu lesklú červenú farbu.

Aké farby zvoliť a ako ich správne nakombinovať? Možností je mnoho:

Slnečná žltá
Žltá je farbou optimizmu, radosti a je dokonca známe, že stimuluje apetít. Táto farba rozjasní každú domácnosť, hlavne tmavý alebo malý priestor. Pri výbere žltého tónu, dbajte na jeho intenzitu. Žiarivú žltú je najlepšie použiť ako akcent v interiéri, napríklad na barové stoličky alebo stenu, naopak bledá alebo maslová žltá  vynikne na skrinkách alebo povrchoch, navyš výborne ladí s hnedou farbou a odtieňmi dreva.

Námornícka modrá
Sofistikovanosť a pokoj, presne to evokuje námornícka modrá. V kombinácii s bielou farbou a drevom sa váš interiér stane elegantnejším. Originálny dizajn s využitím tejto farby zasa dotvoríte pomocou svietidiel, či doplnkov v odtieňoch šedej alebo zlatej farby.

Metalická
Použitím kovových doplnkov vytvoríte zaujímavý interiér v inak všednom priestore. Mosadz, meď alebo striebro urobia prekvapivý a jedinečný efekt. Kanvica na čaj, úchytky na skrinky ale aj osvetlenie sú zasa skvelým spôsobom, ako pridať trochu lesku do kuchyne.

Jasné a výrazné kombinácie
Ak správne skombinujete dva alebo viaceré farebné odtiene, môžete dosiahnuť osviežujúci dizajn kuchyne. Žiarivé farebné odtiene ako sú tyrkysová a svetlozelená, oranžová alebo žltá so šedou, ale aj červená a biela vyčaria kreatívnu kombináciu vo vašom dome alebo byte.

Odtiene šedej
Šedá je vždy elegantná, čistá a výborne ladí s drevom a bielou farbou. V menších priestoroch použite stredne až svetlo šedú, tieto odtiene ju opticky zväčšia. Ešte zaujímavejší efekt dodajú šedej farbe kontrastné povrchové úpravy, ako je leštený chróm, mosadz alebo textúra dreva.

A tu je sľúbená dávka inšpirácie:

yellow-white-kitchen

yellow-backspalsh

bold-kitchen

dual-tone-yellow

bright-yellow

pastel-yellow-kitchennavy-sleek-kitchen

navy-white-backsplash

navy-and-gold

navy-cabinets

navy-backsplashcopper-backsplash

silver-tile-backsplash

light-grey-cabinets

lime-green-grey-kitchen

orange-kitchen

orange-blue-kitchen
bold-red-kitchen

yellow-open-cabinetry

grey-white-kitchen1

dark-grey-modern-kitchen

grey-island

grey-industrial

Projekt na mieru pre vašu kuchyňu vám rád vypracuje náš projektant.

S návrhom interéru vám zasa pomôže náš interiérový dizajnér.

Zdroj: freshome.com