Dom postavený na útese

Dom postavený na útese

"Casa Till" je súkromný dom, navrhnutý architektmi architektonickej kancelárie WRM. Architekti Felipe Wedeles, Jorge Manieu a Macarena Rabat uviedli, že k vytvoreniu návrhu vily ich inšpirovala ich predošlá práca. Výsledkom je dlhý a nízky dom z drevenej konštrukcie.

Malý, ekologický jednopodlažný domček je zakliesnený na útese v Los Arcos, v Čile. Nachádza sa 700 metrov vysoko a susedí len s jednou vilou, ktorá ja však na míle ďaleko. Nemeckí klienti si žiadali navrhnúť budovu tak, aby nedošlo k narušeniu prirodzenej panorámy.

Celkový charakter domu je čistý, s napätými líniami a pravými uhlami. Drevená presklenená stavba s otvoreným pôdorysom používa systém posuvných stien, čo umožňuje flexibilné veľkosti miestností. Presklenné steny ponúkajú obyvateľovi pocit väčšieho priestoru.

Pri stavbe boli použité miestne zdroje borovicového dreva ako hlavný stavebný materiál. Na stavbe sú i solárne panely, ktoré zabezpečujú výrobu vlastnej elektrickej energie. Na stavbe pracovali vysoko kvalifikovaní pracovníci, keďže sa stavba uskutočňovala v nebezpečnom teréne.

Napriek tomu, že má dom riskantné umiestnenie, vytvára pocit bezpečia a tepla, čo je na nezaplatenie.

Vila ponúka obyvateľom i hosťom nepretržitý a nádherný výhľad na more, aj nebo. Bonusom je veľké schodisko, ktoré vedie priamo na pláž.

7

Páčia sa vám ekologické riešenia? Pozrite si ďalšie: https://vizualizaciestavieb.sk/nadherny-ekologicky-domcek-pre-vasu-inspiraciu-2/